Zprávy o hospodaření ČT? Bývalý poslanec odkrývá, jak to s nimi bylo v minulosti

20.11.2020 19:48 | Zprávy
autor: rak

„Česká televize hospodaří s téměř sedmi miliardami z našich příspěvků. Máme plné právo vědět, jak. Včetně toho, kolik berou hvězdy,“ píše na sociální síti novinář a bývalý poslanec Martin Komárek ve svém vyjádření k odvolání dozorčí komise Rady ČT. Nastínil rovněž, jak probíhala spolupráce dozorčí komise s ředitelem České televize za jeho působení ve Sněmovně. „Dozorčí komise si řekla přesně o to, co jí ředitel chtěl dát, a ředitel jí dal přesně to, o co si řekla,“ padlo od Komárka.

Zprávy o hospodaření ČT? Bývalý poslanec odkrývá, jak to s nimi bylo v minulosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek

Komárek dění okolo pětičlenné dozorčí komise, jež se vyjadřuje zpravidla ke všem důležitým ekonomickým otázkám a Rada České televize ji na svém středečním zasedání odvolala, komentoval na svém facebookovém profilu s pohledem do historie. „S tou komisí v ČT je to asi tak. A můžete mi věřit, já do toho čtyři roky dělal: Rada ČT nemá právo žádat žádné dokumenty o hospodaření televize. To může jen dozorčí komise. Když jsem byl partnerem Rady ČT ve Sněmovně, opakovaně jsem prosil, aby zprávy o hospodaření byly serióznější a transparentnější,“ vzpomenul. Jeho naléhání prý úspěšné nebylo.

Vyšlo též najevo, že za působení Komárka ve Sněmovně dle jeho tvrzení měl ředitel České televize Petr Dvořák s dozorčí komisí spolupracovat v ohledu dohody, jaké materiály budou zveřejněny. „Dozorčí komise si řekla přesně o to, co jí ředitel chtěl dát a ředitel jí dal přesně to, o co si řekla,“ padlo od Komárka.

„Jsem pro nezávislost veřejnoprávních médií. Absolutně. Nikdo na světě nemá právo zasahovat do jejich obsahu,“ dává jasně najevo – dodává však, že by veřejnoprávní televize měla informace o svém hospodaření zveřejňovat. „ČT hospodaří s téměř sedmi miliardami z našich příspěvků. Máme plné právo vědět, jak. Včetně toho, kolik berou hvězdy. BBC to zveřejnila a svět se nezbořil,“ poukázal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…