Gazdíkova dáma: Voliči, lépe zde bude možná až za desítky let

16.10.2013 9:26 | Zprávy

ROZHOVOR Máme největší nezaměstnanost maminek s malými dětmi, to musíme změnit. Říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz trojka na středočeské kandidátce TOP 09 a Starostů Věra Kovářová, která sama patří k hnutí Starostové a nezávislí Petra Gazdíka. Mezi její priority patří také zachování úřadů v obcích a menších městech a vyjádřila se také, že bychom měli regulovat přítomnost politiků ve vedení státních podniků.

Gazdíkova dáma: Voliči, lépe zde bude možná až za desítky let
Foto: Archiv VK
Popisek: Věra Kovářová

Jak probíhají přípravy na volby?

V těchto dnech vrcholí naše kontaktní kampaň. Jezdíme do obcí a měst Středočeského kraje, kde hovoříme s lidmi, dále pořádáme různá setkání, například „Pivo s Věrou a Helenou“ v chýňské hospůdce minulou sobotu. Momentálně chystáme jazzový koncert na podporu středočeské kandidátky TOP 09. Ten se uskuteční v sobotu od devatenácti hodin v sokolovně v Rudné – zájemci jsou srdečně vítáni.

S čím do letošních voleb jdete a změnil se v něčem váš přístup od těch posledních?

Trošku se to změnilo. V posledních volbách jsme chtěli prosadit novelu zákona o rozpočtovém určení daní - to byl náš hlavní cíl, za kterým jsme dlouhodobě šli. Byl to i můj cíl osobní. Po dlouhém boji se tuto novelu podařilo schválit. Obce a města si díky tomu letos polepší o více než deset miliard korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …