Kníže se na sjezdu pustil do ANO a Úsvitu: Když slyším jejich šplechty, vzpomenu si na třicátá léta

07.12.2013 18:57 | Zprávy

ROZHOVOR Vláda jednoho a kontrola ostatních. Zbytečnost Parlamentu, protože se tam jen kecá. Podobné šplechty nesmírně štvou předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga, protože podobné argumenty byly slyšet ve třicátých letech minulého století a jak to dopadlo. Demokracii je třeba léta zalévat a udržovat, aby byla kvalitnější.

Kníže se na sjezdu pustil do ANO a Úsvitu: Když slyším jejich šplechty, vzpomenu si na třicátá léta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg na 3. celostátním sněmu TOP 09

Zítra budete opět kandidovat na předsedu TOP 09. Můžete straně ještě něco nového nabídnout?

Nic převratně nového. Pokračování poměrně úspěšné cesty. Nyní budeme mít jasný politický úkol, tedy musíme předložit jasné alternativy v určitých oborech. Naše představa o zahraniční politice, o postavení různých ústavních institucí, o tom, jak se má vyvíjet tuzemská Ústava a tak dále.

S kým novým byste v předsednictvu TOP 09 nejraději spolupracoval?

Podle mě by se měl do předsednictva dostat primátor města Prahy Tomáš Hudeček. Ti, co již nejsou zastoupeni ve sněmovně, to budou mít ve volbách těžší. Já se do toho míchat nebudu. To je na sněmu, aby si své lidi zvolil, ale asi to půjde tímto směrem.

Myslíte si, že by možná spolupráce TOP 09 a ODS mohla vyústit v jednotné kandidátky při příštích volbách do Poslanecké sněmovny?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

13:02 Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

Pokud se vláda nepostaví proti zásahům do jejího demokratického mandátu, jako to učinil Ústavní soud…