Manželka zesnulého Dienstbiera jde do voleb. Takto promlouvá o Klausovi, Zemanovi i Babišovi

17.10.2013 10:11 | Zprávy

ROZHOVOR Manželka zesnulého disidenta, prvního porevolučního ministra zahraničí a bývalého senátora Jiřího Dienstbiera se rozhodla vstoupit do politiky. Osmapadesátiletá Jiřina Dienstbierová kandiduje v Praze za hnutí Změna, protože se jí nelíbí lidé, kteří jsou v politice, ani věci, které dělají. A otevřeně přiznává, že jí vadí i jednání podnikatele Andreje Babiše, který chce teprve do vrcholné politiky vstoupit.

Manželka zesnulého Dienstbiera jde do voleb. Takto promlouvá o Klausovi, Zemanovi i Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební urna

"Měl by se rozhodnout, jestli chce dělat mediálního mága, nebo chce jít do politiky. Není prostě možné, aby člověk, který chce dělat politiku, koupil média a využíval je pro kampaň. Média by měla plnit roli hlídacího psa demokracie, takhle ji neplní,“ vysvětlila Jiřina Dienstbierová v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz., co jí vadí.

Veřejně se angažujete v občanské iniciativě Vraťte nám stát. Proč jste se rozhodla vstoupit přímo do politiky?

Byla jsem dlouhodobě naštvaná na politickou situaci, jaká tady je. Říkala jsem, že to je hrozné, co je to za lidi, kteří jsou v politice, že se mi nelíbí, co dělají. Ale pak jsem si uvědomila, že je blbost, aby byl člověk naštvaný na někoho jiného, a začala jsem být naštvaná sama na sebe. Řekla jsem si: Vždyť jsi hloupá, když si necháš od politiků, kterým nevěříš a s kterými nesouhlasíš, řídit život. A když chci mít dobrý pocit, že se dělá politika, jak bych to ráda vnímala, je jedinou možností do toho sama jít. Takže impuls byl, že jsem se konečně naštvala na sebe.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …