Máslo na hlavě George Sorose. Přitahování šroubů, od reality odtržený Brusel. Senátor z pohraničí také zavzpomínal, co se dělo v devadesátých letech

19.02.2019 16:24 | Zprávy

ROZHOVOR „Bohužel, třikrát bohužel, se obávám, že to řekl George Soros naprosto přesně, až neuvěřitelně výstižně. I on sám má máslo na hlavě, ale to násilné další a další přitahování šroubů v Evropské unii a vnucování evropského blaha všem, i kdyby nechtěli, činili především ti, kteří jsou v jádru Evropské unie. Což je, kromě často od reality odtržených politiků, především armáda bruselských byrokratů se všemi jejich vynálezy a zlepšováky,“ komentuje miliardářův výrok o tom, že se EU hroutí jako Sovětský svaz v rozhovoru pro PL.cz senátor Michael Canov (SLK). K Babišovu výroku o našem národě říká: „Já bych se genetickou nadřazeností zase tolik nevychloubal. Jeden se takhle chlubil nadřazeností německé rasy, a jak dopadl?“

Máslo na hlavě George Sorose. Přitahování šroubů, od reality odtržený Brusel. Senátor z pohraničí také zavzpomínal, co se dělo v devadesátých letech
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Chrastavy Michael Canov (SLK)

Prezident hospodářské komory Vladimír Dlouhý uvedl, že máme příliš mnoho vysokoškoláků, antropologů a filozofů, a nikomu se moc nechce studovat řemeslnické profese. Ztotožňujete se s těmito pohledy? Jak by ČR měla postupovat, aby řemesla oživila?

Prezident hospodářské komory to řekl přesně. S tím mým dodatkem, že u vysokoškoláků je extrémní nadbytek humanitních oborů a jejich absolventů, ale u lékařů a dalších technických vysokoškolských oborů je absolventů spíše nedostatek. Do budoucna jsem velký pesimista. V realizaci řešení, které by spočívalo v omezení humanitně zaměřených škol, nevěřím. Pomoci snad jen mohou finanční pobídky ke studiu učňovských oborů, ale i zde jsem pesimista.    

Odpůrci této rétoriky říkají, že doba, kdy po celý život vystačil člověk s jedním povoláním, je dávno pryč a že je třeba, aby děti byly flexibilní, uměly se rychle přizpůsobit a tak podobně. Je dnes pracovní trh natolik jiný než třeba v devadesátých letech?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …