Primátor Ústí nad Labem: Nemám vyšší politické ambice

28.01.2019 12:36 | Zprávy

S novým primátorem Ústí nad Labem Petrem Nedvědickým (ANO) jsme si povídali nejen o záměrech koalice, ale vyjádřil se i k problematice sociálně vyloučených lokalit. Jak se bude snažit přispět k řešení? Odmítá, že by na radnici fungovaly kmotrovské praktiky. Plánuje ale nějaké změny v řízení města? I na to se ptaly ParlamentníListy.cz.

Primátor Ústí nad Labem: Nemám vyšší politické ambice
Foto: archiv politika
Popisek: primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický (ANO)

V politice působíte poměrně krátce a od loňského podzimu řídíte téměř stotisícové město. Jak se v nové pozici cítíte? Je něco, co vás nemile překvapilo či šokovalo?

Chtěl bych připomenout, že jsem se v roce 2016 stal zastupitelem Ústeckého kraje, ANO tehdy krajské volby vyhrálo, jsem tedy v politice třetím rokem, ale i to se může zdát poměrně krátké. V pozici primátora se cítím dobře, na té práci mě baví, že máme možnost posunout věci dopředu. Nepříjemně jsem překvapen vlnou nenávisti, která se vyvalila zejména na Facebooku, ale i z dalších kanálů. Lidé, kteří se mnou nikdy ani nemluvili, přesně vědí, jaký jsem lotr, jak si chci nahrabat, všechno je podle nich špatně a město se pod naším vedením propadne do pekel.

Do jaké míry ovlivnilo zvolení váš osobní život? Přijali všichni ve vašem okolí vaše rozhodnutí stát se politikem kladně?

Můj osobní život je moje osobní věc, ale mohu říci, že bez podpory rodiny bych tuto práci nemohl dělat.

Čeho byste chtěl v politice dosáhnout?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Unie jako říše. Výročí vítězství „čeledi svatého Václava“. Historik Fidler má poučení ze středověku

9:52 Unie jako říše. Výročí vítězství „čeledi svatého Václava“. Historik Fidler má poučení ze středověku

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Nejprve představa, že českého vládce určuje říšský panovník, poté nabídka, ab…