Předběžné opatření vydané Ústavním soudem ukládající vládě povinnost přibrat na summit NATO Petra Pavla, považuji za nejvážnější exces Ústavního soudu v historii naší země.
Argument, že prezident tam byl se dvěma výjimkami vždy, je zcela nevalidní.
Účast prezidenta totiž byla vždy posvěcena vládou, a to zcela v souladu s článkem 63 odsť 3 Ústavy.
Žádný prezident v historii nebyl součástí delegace bez výslovného souhlasu vlády.
Tudíž jediný pilíř argumentace ÚS je naprosto vyfabulovaný a postrádá reálný základ.
Je to obrovská prohra nás všech, neboť dojde k dalšímu podlomení důvěry našich občanů ve vládu práva v České republice.
Chtěl bych poděkovat dvěma soudcům, kteří naši odvahu se proti tomuto rozhodnutí postavit a publikovat disentní stanovisko v této vysoce zpolitizované věci. věci.
Jedná se o Ditu Řepkovou a Jana Wintra. Klobouk dolů před těmito dvěma statečnými.
Ti ostatní by si zasloužili červenou kartu za brutální faul na náš ústavní pořádek.
JUDr. Jindřich Rajchl
box PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku





