Dohnalova kontrola objevila už dříve u Ondráška vážný problém. Ten dnes řídí věznice

22.04.2014 21:40 | Zprávy

Redakce ParlamentníchListů.cz zjišťovala, kdo je plk. Pavel Ondrášek, kterého ministryně spravedlnosti Helena Válková pověřila vedením Vězeňské služby ČR poté, co odvolala generálního ředitele Petra Dohnala. Ondrášek před tím vedl věznici v Rapoticích, kde byla loni v září díky nařízené kontrole zjištěna závažná pochybení. Kontrolu paradoxně nařídil právě tehdejší šéf sboru Petr Dohnal, kterému prý Válková vytýká, že kontroly nenařizoval.

Dohnalova kontrola objevila už dříve u Ondráška vážný problém. Ten dnes řídí věznice
Foto: Vězeňská služba ČR
Popisek: plk. Pavel Ondrášek

Ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) si odvoláním Petra Dohnala z postu generálního ředitele Vězeňské služby mohla přidělat další problém. Konkrétně jde o člověka, který Dohnala v čele sboru nahradil. Ukazuje se, že v rapotické věznici, kterou Pavel Ondrášek vedl, se neoprávněně vyplácely peníze.

O značném nepořádku ve vedení věznice Rapotice vypovídá zpráva o výsledku operativní kontroly ve věznici Rapotice, kterou se ParlamentnímListům.cz podařilo získat.

Nejdřív vážná pochybení, teď šéfem věznic

Nedostatky byly zjištěny v době, kdy věznici šéfoval plukovník Pavel Ondrášek, kterého ministryně spravedlnosti Helena Válková pověřila vedením celé Vězeňské služby. Paradoxní přitom je, že nepořádek byl zjištěn právě na základě kontroly nařízené tehdejším šéfem Vězeňské služby generálem Dohnalem, kterého ministryně Válková kritizovala, že nedostatečně prováděl kontroly.

Dokladem toho, že Petr Dohnal coby generální ředitel Vězeňské služby ČR kontroly nařizoval často, může být právě případ věznice v Rapoticích. Tamní kontrolu nejen generál Dohnal nařídil, ale i schválil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Radim Panenka

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Maďarsko

Podle vás je Maďarsko hlavně ve vztahu k Ukrajině a Rusku neutrální zemí? A myslíte, že brzy budeme svědky uzavření míru nebo aspoň do konce mandátu Trumpa? Já si totiž myslím, že pokud se to nepovede jemu a zatím se mu teda moc nedaří, tak asi nikomu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavlův Hrad prý zavařil poslancům s 28. říjnem. Stížnosti na pozvánky

4:43 Pavlův Hrad prý zavařil poslancům s 28. říjnem. Stížnosti na pozvánky

Amatérismus Pavlova Hradu? Tuto otázku si kladou v souvislosti s přípravou oslav výročí založení čes…