Politika nepáchne rozkladem. Kněží oponují Halíkovi. Nečas je výborný

02.05.2012 17:02 | Zprávy

Negativní názor na nynější politickou garnituru vyjádřil kněz Tomáš Halík, když o české politice prohlásil, že páchne rozkladem. Církev ovšem nezní jedním hlasem, protože kněz Stanislav Přibyl naopak poukazuje na to, že nikoho lepšího a kompetentnějšího, než je premiér Petr Nečas či předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová, bychom nenašli.

Politika nepáchne rozkladem. Kněží oponují Halíkovi. Nečas je výborný
Foto: halik.cz
Popisek: Filozof a katolický kněz Tomáš Halík

Znechucení z politiky není patrné jen z demonstrací a nejrůznějších protestních akcí, mluví se o něm veřejně na všech možných fórech a v klidu nenechává ani církev. „Česká politika dneska páchne rozkladem,“ konstatoval rezolutně v úvodu pořadu Českého rozhlasu 6 Zaostřeno na církve kněz Tomáš Halík s tím, že v době politické krize a nepokojů se otevírají nové možnosti extremismu.

Ve své kritice nešetřil ani ty, proti nimž se protestuje, ani ty, kteří demonstrují. Podle kněze pravice zklamala hlavně tím, že nedokázala ani trochu vysvětlit lidem své kroky. „Já se nedivím lidem, kteří masově vycházejí do ulic. Ale politiku není možné budovat na emocích, ale na rozumu. Když někdo odmítá situaci A, musí mít plán B – a ten tady skutečně nevidím,“ upozornil Halík.



Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

10:00 Posselt se za vaše peníze smál Babišovi a „tzv. motoristům“

Nezisková organizace Post Bellum ve svém magazínu Paměť národa uveřejnila rozhovor s vůdcem sudetský…