„Funguje? Ale vidíte jen jednoho Číňana.“ Hádka nad paragrafem v ČT

08.02.2026 15:20 | Monitoring
autor: Naďa Borská

Podle etymologického slovníku vicepremiér Petr Macinka (Motoristé) vydíral prezidenta Petra Pavla. K tomuto závěru dospěl šéf STAN Vít Rakušan. Moderátor Václav Moravec namítl, že policie se nebude řídit etymologickým slovníkem. Ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO) sdělil, že způsob komunikace předsedy Motoristů považuje za nešťastný a vláda chce, aby se situace uklidnila.

„Funguje? Ale vidíte jen jednoho Číňana.“ Hádka nad paragrafem v ČT
Foto: Zdroj: ČT
Popisek: Otázky Václava Moravce

Hosty Otázek Václava Moravce byli ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO), exministr a předseda STAN Vít Rakušan a také senátoři Martin Červíček (ODS) a Robert Šlachta (Přísaha).

V úvodu pořadu Česká televize zveřejnila výsledky volebního modelu agentury Kantar. Hnutí ANO si v lednu udrželo velký náskok, získalo by stejný výsledek jako v říjnových volbách. Druhá by byla ODS s odstupem více než dvaceti procentních bodů, za ní by se pak umístilo hnutí STAN, které si oproti volbám polepšilo. Pohoršili si naopak SPD a Motoristé.

Dále se hovořilo o kauze SMS zpráv vicepremiéra Petra Macinky (Motoristé). Moravec uvedl, že prezident se v příštím týdnu chystá na policii podat vysvětlení.

„Opoziční role nám dává křídla,“ pochvaloval si Rakušan. A dodal, že díky tomu, že je v opozici, může teď komentovat, že policie koná, což by jako ministr nemohl. „Věřím, že policie to prošetří správně. Podíval jsem se do etymologického slovníku, kdo je vyděrač,“ uvedl exministr a mínil, že k vydírání prezidenta ze strany Macinky došlo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…