Do radosti chvilkařů nad Igorem Němcem vstoupil docent: Udáví se vztekem

27.08.2024 22:55 | Monitoring

Někdejší politik ODS Igor Němec po své účasti na Vlasteneckém setkání v Příčovech končí v čele sekretariátu generálního ředitele České televize Jana Součka. Důvodem jsou zásadní názorové rozdíly, na svém odchodu se dohodl se Součkem, uvedla mluvčí veřejnoprávní televize. Spolek Milion chvilek, který Němcovo působení v ČT dlouhodobě kritizoval, se raduje. Ozývá se však i protinázor, podle nějž byl Němec člověkem na svém místě.

Do radosti chvilkařů nad Igorem Němcem vstoupil docent: Udáví se vztekem
Foto: Hans Štembera
Popisek: RNDr. Igor Němec, bývalý pražský primátor a dlouholetý předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů

Jak ParlamentníListy.cz informovaly, Igor Němec v posledních dnech čelil kritice za účast na Vlasteneckém setkání v Příčovech na Příbramsku, na kterém se pravidelně scházejí lidé spojovaní s tzv. „českou dezinformační scénou“.

Na Němcovu účast v Příčovech poukázal ve svém komentáři pro Seznam Média někdejší člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka: „Sobotního mejdanu dezinfoscény a ruské páté kolony ve středočeských Příčovech se opakovaně zúčastnil šéf kanceláře ředitele veřejnoprávní televize Igor Němec. S pověstí ČT si hlavu nedělá. Igor Němec má svého šéfa ‚na háku‘. Jakkoliv se Jan Souček u jiných zaměstnanců veřejnoprávní televize ohání etickými limity, jeho nejbližší spolupracovník je s nimi zjevně na štíru,“ horlil Šarapatka.

„Sobotní účast bývalého primátora ODS na Vlasteneckém setkání v Příčovech totiž ukazuje, že halasné mravní odsudky, o něž Jan Souček opírá personální čistky na Kavčích horách, má jen pro nepohodlné moderátory a tváře zpravodajství i publicistiky,“ stojí v článku tohoto webu. Němcův „prohřešek“ pak Šarapatka sdílel ještě skrze sociální síť X.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Na co, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekotelník , 28.08.2024 11:21:28
máme generálního ředitele Čt, když o jejím provozu rozhoduje parta pubertálních křiklounů?

|  8 |  0

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…