Americká publicistka v ruském tisku. Obama a Porošenko ať raději nečtou

23.09.2014 9:42

Americká publicistka Victoria F. Lee publikovala na blogu ruského deníku Pravda text, v němž se ostře opírá o ukrajinské politiky, kteří podle ní podporují nacisty. Tvrdě však účtuje i s Obamou, který prý podle ní stvořil teroristy z ISIS.

Americká publicistka v ruském tisku. Obama a Porošenko ať raději nečtou
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

Anketa

Vadí vám, když politik mluví sprostě?

hlasovalo: 6857 lidí

Nesouhlasíte, pokud jde o Rusko a Ukrajinu? Přečtěte si původní materiály ParlamentníchListů.cz přinášející názory, Alexandra Tomského (+ 2. část), Michala Kučery, Romana Šmuclera, Jiřího Pehe (z 11.9.), Romana Jocha (ze 7.8) + (9.9.), Jiřího Pospíšila, Pavla Žáčka, Marka Ženíška, Přemysla Sobotky,   Johna Boka, Petra Fialy, Maji Lutaj, generála Miroslava Žižky, Pavla Šafra, Františka Janoucha, Jiřího Šestáka, Cyrila Svobody (z 1. 9.), Vladimíra Hanzela, českých umělců, Bohumila Doležala, Zdeny Mašínové (z 21. 8.), Michaela Romancova, Anatolije Lebeděva, Františka Laudáta, Jany Černochové, Karla SchwarzenbergaAlexandra Kručinina, Milana Hulíka, doc. Jaroslava Šebka, , Hynka Kmoníčka, prof. Václava Hampla, Martina Bursíka (z 6. 8.), Vladimíra Hučína, Jana Vidíma, Jaroslava Lobkowicze, Gabriely Peckové, Daniela Kroupy, Tomáše Zdechovského, Cyrila Svobody (z 22. 8.), Františka Bublana, Jiřiny Šiklové, Karla Hvížďaly, Jiřího Pehe (30.7.), Marty Kubišové, Petry Procházkové, Martina Bursíka (z 23. 6.), šéfky hnutí Femen, Zdeny Mašínové (z 21. 5.), Ondřeje Benešíka či Džamily Stehlíkové.

„NATO začalo otevřeně operovat na ukrajinské půdě bez slavnostního posvěcení kyjevské junty a bez oficiálního přijetí Ukrajiny do Aliance a já se na to konto musím ptát, proč byly proti Rusku ohlášeny další sankce? Bylo tak učiněno proto, aby měli ukrajinští uprchlíci zase střechu nad hlavou, nebo proto, aby se zajistila humanitární pomoc pro hladovějící obyvatelstvo z jihovýchodní Ukrajiny, které bylo ponecháno svému osudu, aniž by mohlo uniknout všem těm hrůzám?“ pokládá si Lee otázku.

„Nemohu přece zavírat oči nad zvěrstvem a každodenními masakry na rusky mluvících obyvatelích Ukrajiny. Cožpak se svět úplně zbláznil? Zatímco svět svůj zrak obrátil jiným směrem a přemýšlí, jak pomoci palestinským dětem, na východní Ukrajině umírají děti na ulicích a jejich školky, školy i porodnice jsou bombardovány ve dne i v noci. Příměří podepsané v Minsku je jen cárem papíru. Mezitím Kolomojského armáda v počtu pěti tisíc profesionálních zabijáků vraždí bezbranné civilisty. Kromě mnoha Poláků, Gruzínců a bojovníků z Pobaltí je mezi nimi i mnoho amerických žoldáků, kteří jsou nechvalně známí svými brutálními zvěrstvy v Iráku!“ upozorňuje Lee.

„Proč dněpropetrovský guvernér a oligarcha Kolomojskij podporuje radikální nacistické strany? Pro peníze? Vlastní občanství Ukrajiny a Izraele, ale jeho izraelské občanství bylo nedávno zrušeno. Alespoň, že v Izraeli si uvědomili, že by nebezpečný radikál neměl reprezentovat jejich národ. Také ukrajinský prezident Petro Porošenko má dvojí občanství, vedle ukrajinského je i občanem Švýcarska. Pokud se události budou pro něj vyvíjet špatným směrem, může tam odcestovat a ukrýt se v bezpečí," konstatuje Lee.

„Jeho pravá ruka premiér Jaceňuk je ve skutečnosti jeho největší nepřítel. Porošenko dlouhodobě podporuje Tymošenkovou, tu ostudnou kriminálníci, která svůj pravý naturel skrývá za andělským obličejem světice. Těch sedm let kriminálu z ní udělalo ještě větší fúrii. Coby matka dvou předchozích revolucí (2008 a 2013) bude i nadále bažit po moci a v tichosti punktovat třetí Majdan. Ne pro revoluční ideály, ale pro touhu po moci a bohatství," je přesvědčena Lee.

Celý článek v angličtině najdete ZDE.

„Je skutečně směšné, že ti tři najednou přestali mluvit rusky a používají pouze ukrajinštinu. To, aby vypadali před svými spoluobčany s vymytými mozky důvěrohodněji. Ještě se sluší a patří dodat, že čtvrtý do party, bývalý boxer a nyní starosta Kyjeva Vitalij Kličko, má své druhé bydliště v Německu," prozrazuje Lee.

Fotogalerie: - Svíčky za padlé na Ukrajině

V rámci Pražského Majdanu účastníci zapalovali sví...
V rámci Pražského Majdanu účastníci zapalovali sví...
Michael Kocáb s europoslancem Pavlem Svobodou
Martin Bursík
V rámci Pražského Majdanu účastníci zapalovali sví...
V rámci Pražského Majdanu účastníci zapalovali sví...

Fotogalerie: - Protest proti válce

Protest proti válce před poslaneckou sněmovnou
Protest proti válce před poslaneckou sněmovnou
Protest proti válce před poslaneckou sněmovnou
Protest proti válce před poslaneckou sněmovnou
Protest proti válce před poslaneckou sněmovnou
Protest proti válce před poslaneckou sněmovnou

„V ukrajinských školách se nyní praktikuje urážení prezidenta Putina. Některé urážlivé nápisy byly nalezeny na vojenských transportérech kyjevské junty, které statečně zničili partyzáni Doněcké lidové republiky. I přesto nechává ruský prezident dveře na Ukrajinu otevřené, aby této zemi pomohl vrátit duševní zdraví a vymanit ze lží Washingtonu. Ani jednou jsem z jeho strany neslyšela urážlivé výroky směřující na Ukrajince či jejich politické lídry. Nechápu, jak se dokáže tak ovládat, ale jeho postoje se nemění. Dokonce ani v případě uniklého rozhovoru Tymošenkové, ve kterém se nechala bývalá ukrajinská premiéra slyšet, že by chtěla osobně zastřelit Putina a atomovkou zničit osm milionů rusky mluvících Ukrajinců z východu země. Uniklý rozhovor je třeba znovu šířit právě teď, kdy se blíží na Ukrajině parlamentní volby. Podívejte se na něj:

https://www.youtube.com/watch?v=m6t5PQ3rQ8U

Anebo další video, ze kterého je patrně, že každé zasedání kyjevského parlamentu končí rvačkou:

Jak může za takových podmínek řídit vláda zemi v západním stylu? Je směšné, že ji Washington vůbec může brát vážně. Ale na jak dlouho? Američané využívají Ukrajinu k tomu, aby se mohli dostat na kobylku Rusku. Byl snad příčinou toho všeho Snowden? Koneckonců, žádná jiná země, včetně Číny, se neodvážila poskytnout azyl bývalému zaměstnanci NSA. Rusko tak ukázalo svoji nezávislost a kavalírství v situaci, kdy byly ostatní země podrobeny šikaně ze strany USA a raději azyl Snowdenovi odmítly udělit," míní Lee.

„V současné době se skutečná demokracie přestěhovala do Ruska a v Americe a na Západě už téměř žádná není. Zdá se vám to paradaxoní? Můžete se však vsadit, že tomu tak je. Obviňovat Putina z jeho minulosti v KGB a nezmínit přitom minulost George Herberta Walkera Bushe v CIA je prostě směšné. Putin ze svých zkušensotí vytěžil to nejlepší. Dokázal reformovat Rusko, vzkřísil jeho zašlou slávu, která byla během sovětské éry potlačována. Zkrátka a dobře, přivedl skomírající zemi zpět k životu! Napravil bývalé omyly a i s až vášnivým puntičkářstvím je napravuje i nadále!“ chválí Lee Putina.

„Co dobrého však udělal Bush st. pro Ameriku kromě toho, že zplodil imbecilního prezidenta, který nás vtáhl do několika dalších válek? Kupodivu však byl jeho syn chytřejší než Obama a vyhnul se rozepřím s Ruskem. Obama už není žádný demokrat. Je obklopen hloupými neokony McCainem a Grahamem a stal se fakticky jedním z nich. Obama za to ponese cenu nejvyšší. Ráda bych mu vzkázala, opovaž se bombardovat Asada a začít tak třetí světovou válku! Vypořádej se s příšerami z ISIS, které jsi sám stvořil, na své vlastní půdě. Pozvi je na odpolední čaj, dej jim honorář slíbený svému poradci McCainovi a bav se s nimi třeba celou noc," uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…