Vlivný ruský expert Lukjanov tuší, jak bude Putin dále postupovat. Západ tím asi příliš nepotěší

03.10.2014 11:02 | Zprávy

Šéfredaktor magazínu Russia in Global Affairs a předseda Ruské rady pro zahraniční a obrannou politiku Fjodor Lukjanov vyjadřuje skepsi nad nalezením možného řešení současné „sankční války“. Pokud bude Putin u moci, vztahy se Západem se prý už nikdy nezlepší.

Vlivný ruský expert Lukjanov tuší, jak bude Putin dále postupovat. Západ tím asi příliš nepotěší
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Nesouhlasíte, pokud jde o Rusko a Ukrajinu? Přečtěte si původní materiály ParlamentníchListů.cz přinášející názory Karla Schwarzenberga (z 3. 10.) Miroslava KalouskaPavla Žáčka (+ z 10. 9.), Jana Urbana, Daniely Kolářové, Petra Gazdíka, Alexandra Tomského (+ 2. část), Michala Kučery, Romana Šmuclera, Jiřího Peheho (z 11. 9.), Romana Jocha (ze 7. 8.) + (9. 9.), Jiřího Pospíšila, Marka Ženíška, Přemysla Sobotky,  Johna Boka, Petra Fialy, Maji Lutaj, generála Miroslava Žižky, Pavla Šafra, Františka Janoucha, Jiřího Šestáka, Cyrila Svobody (z 1. 9.), Vladimíra Hanzela, českých umělců, Bohumila Doležala, Zdeny Mašínové (z 21. 8.), Michaela Romancova, Anatolije Lebeděva, Františka Laudáta, Jany Černochové, Karla Schwarzenberga (ze 14.8)Alexandra Kručinina, Milana Hulíka, doc. Jaroslava ŠebkaHynka Kmoníčka, prof. Václava Hampla, Martina Bursíka (z 6. 8.), Vladimíra Hučína, Jana Vidíma, Jaroslava Lobkowicze, Gabriely Peckové, Daniela Kroupy, Tomáše Zdechovského, Cyrila Svobody (z 22. 8.), Františka Bublana, Jiřiny Šiklové, Karla Hvížďaly, Jiřího Peheho (30. 7.), Marty Kubišové, Petry Procházkové, Martina Bursíka (z 23. 6.), šéfky hnutí Femen, Zdeny Mašínové (z 21. 5.), Ondřeje Benešíka, Džamily Stehlíkové či Michala Marka.

„Sankce jako nástroj mezinárodní politiky Rusko nikdy neuznávalo. Jistě nejenom proto, že se v posledních letech týkaly Jugoslávie, Iráku, Libye a Íránu, tedy zemí, se kterými udržuje Moskva dlouhodobě vřelé vztahy. Nutno ovšem konstatovat, že jediným případem, kdy se sankce osvědčily, byla Jižní Afrika v období apartheidu. To je ovšem skutečně unikátní případ, protože tehdejší jihoafrický režim byl postaven na rasové segregaci a neměl na mezinárodním poli žádné spojence," píše v úvodu Lukjanov.

„Někteří pozorovatelé tvrdí, že úspěšné jsou sankce i v případě Íránu, ale tam je skutečně nejasné, jak to celé nakonec skončí. V obou případech je však zřejmé, že sankce byly zrušeny až poté, co došlo ke změně vládnoucího režimu. Západ ani nemusel zmiňovat, že to je jeho hlavní cíl, ale z podstaty uvalení sankcí to vyplývá jednoznačně," míní Lukjanov.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Ke zvýšení porodnosti

Zajímalo by mě, zda také jako strana nějak řešíte to, jak usnadnit rodičům, kteří se starají o malé děti to, aby mohli pracovat a zároveň se starat o děti, které se o sebe ještě sami postarat nedokážou? Tím myslím, když vám skončí rodičovská, protože i to je podle mě dost problém, který je ale polit...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

13:30 „Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

V nedělní Partii Terezie Tománkové se střetli ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr. za ODS) a europ…