Ransdorf účtuje s výrokem „v Oděse je prostě upálili“ a směje se Slonkové

28.04.2015 12:34

I George Orwell, autor románu 1984, by prý užasl nad propagandou, kterou dnes u nás můžeme slyšet. Miloslava Ransdorfa naposledy zaujala slova Michaela Kocába pro ParlamentníListy.cz.

Ransdorf účtuje s výrokem „v Oděse je prostě upálili“ a směje se Slonkové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloslav Ransdorf

Nesouhlasíte, pokud jde o Rusko a Ukrajinu? Přečtěte si původní materiály ParlamentníchListů.cz přinášející názory Jiřího Menzela, Michaela Kocába (z 25.4.)(z 25.2.) (z 3.12.) (+ z 8. 11.), Daniela KortehoLibora Roučka, Michaela Romancova (z 20.4.) + (ze 7.1.) (+ z 20.8.),  Zdeny Mašínové (z 15.4.) + (z 27.3.) , senátora Zdeňka Papouška, Jiřího Zlatušky (z 18.4.) + (z 8.4.)(+ z 21.2.) , Miroslavy Němcové (z 15.4.) + (z 26.3.), Jaroslava Hutky (z 18.4.) + (ze 31.3.) Alexeje Kelina, Antona Litvina, Martina C. Putny, Alexandra Vondry, Pavla Teličky, Jany Černochové (z 11.4.), Jana Bartoška (z 12.4.) , Vladimíra Hučína, Romana Jocha (ze 7.4.) (ze 4.3.) + (ze 14.1.)  (+ 8.12. + 11. 9  +ze 7. 8.),  Mariusze Jurosze, Karla Hvížďaly, Václava Vydry, Milana Uhdeho, Pavla Šafra (z 30.3.)+ (z 21.3.), Pavlíny Filipovské, Pavla Svobody, gen. Jiřího Šedivého, Karla Schwarzenberga (z 24.3.)(ze 14.2.) +(z 30.1.), (z 3.10.) + (ze 14.8.) Ivana Langera, Františka Gábora, Jana Šinágla (z 22.3.), německého velvyslance , Tomáše Klvani (z 20.3.)+ (z 12.3.), Luďka Niedermayera (z 20.3.), Martina Bursíka (ze 17.3.) (+z 4.2.) + (z 2.12.) (+ z 6.10.z 6. 8. a z 23. 6.), Karla Svobody (z 16.3.) (+ z 28.1)Miroslava Kalouska (z 11.3.) + (ze 17.2.) + ( z 6.1.) (+ z 3. 12 + z 2.10.), Františka Laudáta, Grigorije Paska (ze 3.3.) +(+ 19.11.) (+21. 10.), Daniela Hermana,  Marka Ženíška (z  27.2.) + (z 12.2.) + (z 26.1.) (+ ze 14.1.),  Lenky Víchové, Alexandra Tolčinského (z 23.2.) + (z 13.2.), Heleny Ilnerové, Petra Fialy (z 22.2) + (4.9.)Štefana Füleho, Martina Jana Stránského, gruzínského velvyslance Zaala Gogsadzeho, Jefima Fištejna (z 12.2.)  (+z 11.12) , Jana ZahradilaJakuba Jandy, Barbory Tachecí, Ivana Gabala (+ 21.11.), Josefa Mlejnka, Bohumila Doležala (z 25.1.) (+z 15.1.) + (z 27.8.) Libora Dvořáka, Jiřího Grygara, Zdeňka Bárty,Tomáše PeszyńskéhoMartina Balcara, Jiřiny Šiklové (ze 14.12.) (+ 22.7.) ,Čestmíra HofhanzlaPetra Pitharta, Bohdana Zilynského, Cyrila Svobody (+ z 22.8. + z 1.9.) Stanislava Chernilevského, Andreje ZubovaKarla Janečka, Jana Urbana, Maji Lutaj, Františka Janoucha, Vladimíra Hanzela, Anatolije Lebeděva či Alexandra Kručinina

„Michael Kocáb třeba mluví o tom, že Prognostický ústav založil Andropov, a proto ti, kteří v něm pracovali (Klaus, Ransdorf, Zeman atd.), nemohou proti Rusku nic říct,“ připomíná komunistický europoslanec k rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Pak k jeho tvrzení dodává, že „zakladatel“ Jurij Andropov založil ústav na smrtelném loži, neboť zemřel osm dní poté, co instituce přezdívaná „Jakešova věštírna“ vznikla. Ransdorf prozrazuje, že ve skutečnosti byl jejím hlavním „otcem“ premiér Lubomír Štrougal, který reagoval na celosvětovou módu vědního oboru prognostiky v osmdesátých letech.

„Klaus přišel do Prognostického ústavu až v roce 1987, Zeman v něm nebyl do převratu vůbec. Ale co je pravda pro Havlovy kamarády, kteří stejně jako on žijí v pravdě,“ dodává uštěpačně Ransdorf.

Kocábovo vystoupení ale není celkem ničím proti Václavu Bartuškovi, studentském vůdci z roku 1989, od dob Topolánkovy vlády zaměstnaném na ministerstvu zahraničí jako „zvláštní velvyslanec pro energetickou bezpečnost“. Ten nyní poskytl rozhovor webu Neovlivni.cz.

„Mluví o potřebě zatočit s lidmi, kteří mají jiný názor, zabít je a spálit je jako v Oděse, nebo je zabít a pohřbít u silnice jako v Dněpropetrovsku a bude klid ( Bartuška měl velké štěstí, že jeho názory neměli vlivní lidé v roce 1989). A to je prý vše. Jinak prý budete mít válku,“ rekapituluje Ransdorf.

Celý komentář ZDE

Pak doplnil, že k masakru v Oděse proběhlo v Evropském parlamentu slyšení očitých svědků. „Během promítání autentických záběrů masakru ztropili ukrajinští majdanští chuligáni v sále takový kravál, že akce musela být ukončena. Provokatéři to oslavili výkřiky Sláva Ukrajině,“ líčí europoslanec.

Oficiální vyšetřování podle něj nezjistilo nic, protože by se dotklo současných špiček kyjevského režimu.

Události v Dněpropetrovsku prý Ransdorf zná z vlastní zkušenosti. „Vloni jsem tam před volbami jezdil každý týden. Viděl jsem narušování volebního  zákona, násilnosti, spolupráci Kolomojského s Pravým sektorem. Kolomojského lidé se snažili usilovně i po volbách falšovat jejich výsledky (Krivoj Rog, Novomoskovsk atd.). Lidé v uniformách se promenovali po volebních místnostech a vměšovali se do volebního procesu. Došlo i na zastrašování a únosy,“ popsal s poznámkou, že i toto se velvyslanci Bartuškovi jistě líbí.

Úcty si Ransdorf vyřídil i s médiem, které rozhovor s Bartuškou přineslo.

,,Rozhovor s Bartuškou vyšel, jak už jsem se zmínil, v deníku Neovlivni.cz. Má se jednat o  „nezávislý investigativní deník, který od roku 2015 přináší informace o vlivu a lidech v ČR. Na obsahu deníku se podílejí přední žurnalisté a autoři- osobnosti veřejného života.“ Přední žurnalisté, z nichž se někteří nepodepsali ani zkratkou, zveřejnili seznam dvou pětic lidí, kteří prý u nás podporují Putinovu politiku. Na prvním místě je ministr průmyslu Jan Mládek a hned za ním já. V seznamu se ocitli i bývalý a současný prezident republiky," píše Ransdorf na adresu webu, který řídí Sabina Slonková.

,,Dočetl jsem se, že Evropská komise plánuje založit nový odbor strategické komunikace, zaměřený na boj s ruskou protizápadní propagandou. Kandidáti nebudou procházet normálním výběrovým řízením, ale budou je navrhovat i platit jednotlivé členské země EU (kdo konkrétně je bude navrhovat a z čeho je bude platit, zatím není známo). Vyloučení výběrového řízení je dost neobvyklé a nemůžu se ubránit pocitu, že kandidáti jsou již vybráni. Za ČR to možná bude jeden z těch nepodepsaných předních novinářů investigativního deníku Neovlivni.cz," dodává europoslanec.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

19:00 Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

Zpěvákovi Tomáši Klusovi se nelíbí, že partnerem hudebního festivalu Colours of Ostrava je mimo jiné…