Rozvracení republiky? Oni se najdou kati, kteří těm samozvancům zakroutí krkem ve jménu lidských práv. Zdeněk Zbořil k ,,válce" o armádní konvoj USA

23.03.2015 7:42

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Průjezd amerického vojenského konvoje přes české území je hlavním tématem pravidelného ohlédnutí Zdeňka Zbořila za politickými událostmi uplynulého týdne. Reaguje i na hodnocení Václava Klause, který považuje politický vývoj v zemi za hrůzostrašný. O nynější situaci na Ukrajině si myslí, že druhou minskou dohodu si bojující strany vyložily jako přestávku k přezbrojení. A v souvislosti s ruskou hrozbou vůči Dánsku míní, že nebezpečí nukleární války není zcela odvráceno.

Rozvracení republiky? Oni se najdou kati, kteří těm samozvancům zakroutí krkem ve jménu lidských práv. Zdeněk Zbořil k ,,válce" o armádní konvoj USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Politolog Zdeněk Zbořil
reklama

Nesouhlasíte, pokud jde o Rusko a Ukrajinu? Přečtěte si původní materiály ParlamentníchListů.cz přinášející názory Jana Šinágla (z 22.3.), Pavla Šafra (z 21.3.), německého velvyslance , Tomáše Klvani (z 20.3.)+ (z 12.3.), Luďka Niedermayera (z 20.3.), Martina Bursíka (ze 17.3.) (+z 4.2.) + (z 2.12.) (+ z 6.10.z 6. 8. a z 23. 6.), Karla Svobody (z 16.3.) (+ z 28.1) Miroslava Kalouska (z 11.3.) + (ze 17.2.) + ( z 6.1.) (+ z 3. 12 + z 2.10.), Františka LaudátaPavla Teličky, Romana Jocha (ze 4.3.) + (ze 14.1.)  (+ 8.12. + 11. 9  +ze 7. 8.), ,  Grigorije Paska (ze 3.3.) +(+ 19.11.) (+21. 10.), Daniela Hermana,  Marka Ženíška (z  27.2.) + (z 12.2.) + (z 26.1.) (+ ze 14.1.), Michaela Kocába (z 25.2.) + (z 3.12.) (+ z 8. 11.), Daniela Kroupy , Lenky Víchové, Alexandra Tolčinského (z 23.2.) + (z 13.2.), Heleny Ilnerové, Petra Fialy (z 22.2) + (4.9.)Štefana Füleho, Martina Jana StránskéhoKarla Schwarzenberga (ze 14.2.) +(z 30.1.), (z 3.10.) + (ze 14.8.), Jiřího Zlatušky, gruzínského velvyslance Zaala Gogsadzeho, Jefima Fištejna (z 12.2.)  (+z 11.12) , Jana ZahradilaMiroslavy Němcové , Jakuba Jandy, Barbory Tachecí, Ivana Gabala (+ 21.11.), Josefa Mlejnka, Bohumila Doležala (z 25.1.) (+z 15.1.) + (z 27.8.) ,  Libora Dvořáka, Jiřího Grygara, Zdeňka Bárty, Michaela Romancova (ze 7.1.) (+ z 20.8.),Tomáše Peszyńského,  Martina Balcara, Jiřiny Šiklové (ze 14.12.) (+ 22.7.) , , Alexandra Vondry, Čestmíra HofhanzlaPetra Pitharta, Bohdana Zilynského, Cyrila Svobody (+ z 22.8. + z 1.9.) Stanislava Chernilevského, Andreje Zubova, Václava BartuškyKarla Janečka, Pavla Žáčka (+ z 10. 9.), Jana Urbana, Maji Lutaj, Františka Janoucha, , Vladimíra Hanzela, Anatolije Lebeděva, Alexandra Kručinina, či Jana Vidíma

V Estonsku, odkud vyrazil americký vojenský konvoj na cestu dlouhou téměř 2000 kilometrů zpátky na domovskou základnu v Německu, na rozdíl od České republiky rozruch nevyvolává. Na našem území, kterým bude projíždět mezi 29. březnem a 1. dubnem, se dají čekat protesty i střety táborů s opačným názorem. Už nyní tím žijí jak sdělovací prostředky, tak i politici. Prezident Miloš Zeman s průjezdem vyslovil souhlas a jen to doprovodil slovy, že to není tak neobvyklá věc. Hlasitě se proti němu ozývají komunisté, předseda jejichž poslaneckého klubu Pavel Kováčik označil průjezd konvoje za protiústavní. Na sobotu plánuje pražská organizace KSČM demonstraci.

Předseda sdružení Přátelé Ruska v České republice Jiří Vyvadil hovoří o organizování odporu, který už se pod názvem „Neprojdou!“ formuje na Facebooku. „Prezident má pravdu, když říká, že to není až tak důležité. Komunisté byli vždy hlasitě proti, ale stejně jako národněfrontovský socialista Jiří Vyvadil jsou to jen hrdinové hrdel, nikoli hrdinských činů. K povstání kvůli propagandistické akci americké armády a jejích českých obdivovatelů asi nedojde. Konečně dávno už si občané zvolili politiky, kteří je dovedli do NATO, a nikdo se proti nim nikdy rázně nepostavil. A tak tu máme dědictví jejich činů i zločinů a vysvětlují nám je ti, o kterých by Karel Konrád rád napsal: ´Novináři, vy jste páni, nic nedbáte na vzdělání. Něco za cibuli, něco za křen, někde něco opíšeme, něco zase zapřem´,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz politolog Zdeněk Zbořil.

Ministr obrany by neměl útočit na svobodu slova

Podobné výzvy k akcím proti americkému konvoji označil ministr obrany Martin Stropnický za provokaci a pokáral média za to, že takovým hlasům dávají prostor. „Bylo by dobré, kdyby pan ministr obrany Stropnický trochu mírnil svou zlobu proti ´hlasům´, mohou to být hlasy lidí, kteří jej třeba budou jednou chtít soudit. Když jsme si mohli po čtvrt století vzpomenout na Lubomíra Štrougala a jeho ´zločiny´, proč by si jednou nevzpomněl někdo i na pana ministra, který chce mentorovat média a svým doporučením útočí na jednu z nejkřehčích svobod našeho ústavního pořádku – svobodu slova, kterou tak srdnatě hájili evropští státníci svou okázalou záštitou, již poskytli přisprostlému a trochu nenávistnému Charlie Hebdo,“ upozorňuje politický analytik.

Bezpečnost konvojů bude na celém území zajišťovat Vojenská policie, v důležitých uzlech ve spolupráci s policií. Ta je připravena zakročit při jakémkoliv narušení veřejného pořádku. Na webu Armádnínoviny.cz, které nejsou oficiálním médiem Armády ČR, je možnost zákroku popsána detailněji, včetně příslušných paragrafů, které jsou na odpůrce připraveny. Připomínají zejména trestný čin sabotáže se sazbou až dvanáct let, který je prý mylně vztahován pouze k období války. Může být použit i v době míru, tedy i v tomto případě. Text končí varováním, že trestný čin sabotáže je trestný už ve stadiu přípravy. A totéž platí pro trestný čin „rozvracení republiky“. Výzvy k „občanské neposlušnosti“, šířené internetem, pak mohou být hodnoceny jako snaha o narušení obrany země.

Ti, co zvonili klíči v roce 1989, si vítězství pravdy a lásky takhle nepředstavovali

Podle Zdeňka Zbořila není třeba k takovým varováním před protestními akcemi už nic dodávat. „Snad jen to, že si ti, kdo zvonili klíči na náměstích v roce 1989, takhle vítězství pravdy a lásky asi nepředstavovali. Ale konečně nám zase někdo připomněl, že existuje trestný čin ´rozvracení republiky´ – paragraf 310 trestního zákoníku – a že se za něj před léty dokonce trestalo nejvyšším trestem – trestem smrti. Zatím to tak nevypadá, ale co není, může být. Opojených a dočasnou mocí omámených primitivů máme v České republice dost a jistě by se našlo i pár ochotných žalobců, soudců, věznitelů, a nedělejme si iluze, třeba i katů, kteří by rozvracečům, případně samozvancům, ukázali, co všechno i ochránci lidských práv dokáží,“ konstatuje politolog.

V reakci na nejnovější vydání pořadu České televize Máte slovo s Michaelou Jílkovou, v němž se debatovalo o dodávkách zbraní z České republiky na Ukrajinu, prohlásil pro ParlamentníListy.cz politolog Petr Sokol, že se veřejná diskuse u nás posunuje k tomu, že se začíná velmi zásadně zpochybňovat naše členství v NATO. Na druhou stranu v nedělní Partii televize Prima poukázal šéf poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik, že náš vstup do NATO až tak dobrovolný nebyl, protože k němu nebylo vyhlášeno celostátní referendum, o jehož vypsání KSČM usilovala. „Pan Kováčik sice může bědovat, že se nekonalo celonárodní hlasování o vstupu ČR do NATO, ale jak říká klasik, to je asi tak všechno, co proti tomu může udělat,“ podotýká Zdeněk Zbořil.

NATO se změnilo v dohodu o útočení ve prospěch ochrany amerických zájmů

Netroufá si však odhadnout, zda je naše členství v NATO velmi zásadně zpochybňováno, jak si myslí Petr Sokol. „Ale možná, že to je i tím, že Severoatlantický pakt je vlastně posledním vojenským obranným sdružením, které se v posledních desetiletích změnilo v dohodu o útočení ve prospěch ochrany amerických zdrojů a zájmů, jak o nich mluví pan prezident Obama. Možná ale už dnes více lidí také ví, jak vypadají naše mise, konstrukční týmy a expediční jednotky a kolik zářezů mají na svých pažbách naši hrdinové z Afghánistánu. A třeba se i obávají, že ozbrojení mužové v turbanech, s kalašnikovem v ruce a koránem po ruce se mohou přijít začít trefovat i do našich politických odvážlivců zatím jen dobře schovaných doma za pecí,“ domnívá se politický analytik.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

V souvislosti s průjezdem amerického vojenského konvoje přes české území se výrazně aktivizují prozápadně zaměření novináři. Komentátor Lidových novin Jan Macháček napsal obsáhlý článek o tom, jak čelit ruské propagandě. „Páně Macháčkova popularita se v posledních dnech výrazně zvětšuje. Neměli bychom přehlédnout, že je nejen komentátorem Lidových novin, ale také do ledna 2015 působil jako předseda správní rady Havlovy knihovny a od února 2015 se stal vedoucím činitelem think tanku Institut pro politiku a společnost, který založilo v roce 2014 hnutí ANO. Jeho cílem má být debatovat o českých národních zájmech a vychovávat nové politiky Babišova hnutí,“ poukazuje pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Zbořil.

Šafrovo odhodlání bojovat proti idiotům, kteří chtějí zničit Českou republiku

A připomíná toto Macháčkovo kuriózní prohlášení: „Na seznam nebezpečných ideologií bych zahrnul i ultraliberalismus či libertariánství. Osobně považuji libertariány a jejich ´jehovistické´ příručky a ideologismy za jedno z největších nebezpečí současného světa. Tito dogmatici, kterým vždy do sebe vše perfektně zapadá, otravují a kazí politické ovzduší i v Americe, kde ovládají fanatickou Tea Party.“ „Podle jednoho jeho kritika – Alexandra Tomského – prý Macháček ´podlehl amoku´ a dopustil se ´nepříčetných nadávek´.  Kdo ví, kdo má větší pravdu, ale pokud jde o způsoby vyjadřování jednoho z dnes tak aktivních novinářů, kteří si to chtějí s těmi českými idioty rozdat, není třeba nic dodávat,“ konstatuje politolog.

Ještě dál jde bývalý šéfredaktor novinových i časopiseckých titulů – mimo jiných Lidových novin, MF Dnes či Reflexu – Pavel Šafr, jenž dává dohromady demonstrace proti těm, kteří se chystají blokovat cestu amerického konvoje. Nepřipustí prý, aby někdo takovýmto způsobem diskreditoval Českou republiku před našimi spojenci. „Také Pavel Šafr má za sebou pěknou řádků žurnalistických proher. Pozoruhodné byly jeho výroky. Připomenu jeho odhodlání bojovat proti ´idiotům, kteří tady žijí, chtějí zničit Českou republiku a chtějí nás dostat do Ruska´ a s těmi ´je třeba se i porvat´. Trochu mi to připomíná odvážná hesla mladých národních socialistů z let  1946 a 47 ´Hvězdy půjdou ke zdi!´ a ´Totalita bude bita!´, na která pak dlouhých čtyřicet let trpce vzpomínali,“ upozorňuje Zdeněk Zbořil. Pro pořádek nutno dodat, že Pavel Šafr ParlamentnímListům.cz objasnil, že v žádném případě nemíní sahat k fyzickému násilí a jeho myšlenky nesměřují k tomu, že by chtěl zakazovat vyjadřování názorů odlišných od svých. Rozhovor s ním jsme přinesli ZDE.

Námezdný bojovník proti pravdě o radaru nazývá osvobození dobytím

Ještě dál jde další novinář, hostující profesor na New York University a svého času vládní zmocněnec pro stavbu americké radarové základny na našem území Tomáš Klvaňa, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prohlásil, že ti, kteří považují přejezd vojenského konvoje USA za okupaci, nejsou psychicky v pořádku. Když mluvil o účasti prezidenta Miloše Zemana v Moskvě 9. května na oslavě vítězství nad nacismem, uvedl, že říkat obsazení Československa Rudou armádou v květnu 1945 osvobození, vyžaduje zavřít oči nad tím, co se dělo v následujících třech letech. Podle něj proto nešlo o žádné osvobození, ale Rudá armáda Československo dobyla.

Zdeněk Zbořil si u něj všímá, že neopomíná při každé příležitosti zdůrazňovat, že byl mluvčím prezidenta republiky. „Nikoli ovšem Václava Havla, jak bychom se mohli domnívat podle jeho současných názorů, ale Václava Klause. V současné době působí jako viceprezident tak trochu tajemného Aspen Institute in Prague. Ale veřejnost si ho nejčastěji vybaví jako zvláštního zmocněnce vlády pro komunikaci programu raketové obrany. Jakub Rolčík ho na stránkách Britských listů – v době, kdy se tam ještě takové věci mohly napsat – nazval ´námezdným propagandistou a bojovníkem proti pravdě o radaru´ a vyčetl mu, kolik a od koho za svou agitaci dostává peněz,“ připomíná politický analytik.

Diskuse o konvoji pomůže těm, kdo věří příběhům, které jim média předkládají

Za zmínku také stojí, že Klvaňa v roce 2011 vydal v Pasece svůj román Marina – ruský příběh, jenž se odehrává v letech Gorbačovovy perestrojky a který pro ty nejotrlejší anoncuje: „Z kulis politického a mediálního divadla posledního dvacetiletí vystupuje příběh lásky, dekadence a frustrované pomsty s odkazy na Edmonda Dantese a Botticelliho obraz La Primavera, v jehož originálně zpracovaném mytickém tématu nalezneme jeden z klíčů k románovému příběhu.“ „Od takto nadaného a pateticky aktivního profesora nemůžeme očekávat nic jiného, než že Rudá armáda Československo dobyla a způsobila mu dlouholetá hoře. Bože, chraň Ameriku a hlavně americké studenty! A my si připomínejme, kdo všechno tady bude moci mluvit, až ostatní budou muset mlčet,“ komentuje Zdeněk Zbořil.

Když se zamýšlí nad tím, komu může diskuse o průjezdu amerického konvoje přes území České republiky pomoci, nachází poněkud překvapivé vysvětlení. „Paradoxně si myslím, že to pomůže těm, kteří stále ještě věří příběhům našich i zahraničních tištěných, vizuálních i audiovizuálních médií, které se jim k věření denně předkládají. Snad pochopí, proč se na ně někteří novináři, ale i politici, dívají jako na užitečné idioty. A to zase pomůže zahájit debatu o funkci médií, která zatím probíhá jen o tom, jaké sdělení je komu a jak předáváno, a nikoli jak je sdíleno,“ domnívá se politolog.

Nová éra nastává kvůli politikům, kteří se chovali hrůzostrašně

Kromě diskusí o americkém vojenském konvoji zaujal v uplynulém týdnu i bývalý prezident Václav Klaus, když v Interview ČT24 označil vývoj české politiky za hrůzostrašný. Podle něj skončilo příchodem Andreje Babiše „polistopadové období a nastala jiná éra“. ODS, kterou zakládal, prý momentálně skoro neexistuje stejně jako pravice vůbec, ale z politických stran nevidí žádnou, která by nás z této situace mohla dostat. Spory ministra financí Andreje Babiše s premiérem Bohuslavem Sobotkou označil jen za divadýlko pro veřejnost. „Václav Klaus, jako obvykle, umí zvednout ze židle kohokoli. A určitě má pravdu v tom, že polistopadové období skončilo a nastala nová éra,“ míní Zdeněk Zbořil.

Můžeme se ale přít o to, zda k tomu došlo díky prezidentově amnestii, nebo arogantnímu chování reprezentantů politických stran. „Skutečně nastává éra, kterou mnozí jen z nedostatku invence nazývají Babišovou. Ale Andrej Babiš na tom nemá zas tak velkou zásluhu. Hrůzostrašně se chovali všichni, kdo mluvili o demokracii a službě občanům, ale někdy už ani nemluvili a brali, kde se dalo. Pravice samozřejmě také neexistuje, stejně jako neexistuje levice. To jsou jen další dvě šidítka, jež mají lákat ty, kteří mají zbytky důvěry v politiku, ale ani těch už není mnoho. A spory mezi ministerským předsedou a ministrem financí mají svou mez, kterou je ohrožení koaličního vládnutí. I na to by sice mohlo dojít, ale kdo by si tu zlatá vejce snášející slepici chtěl podříznout?“ dává politický analytik řečnickou otázku.

Marek Benda nevěřil, že statisíce lidí čekaly, až jeho kolegové skončí ve vazbě

Přesto mezi premiérem a ministrem financí existují spory především o potřebě zvýšení daní. Zatím by mělo dojít jen na živnostníky, kteří by v úvahách předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky měli platit vyšší zdravotní pojištění. To ale šéf hnutí ANO Andrej Babiš odmítá. Mnohem více ho však naštve, když mu první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek vyčítá, že stojí za novelou zákona o daňovém zvýhodnění biopaliv, které podle jeho předchůdce v čele rezortu financí vynese jím vlastněnému Agrofertu zhruba pět miliard korun. Ani tyto neustálé ataky však nic nemění na popularitě vicepremiéra a jeho hnutí ANO, která nejenže neklesá, ale naopak roste.

Potvrzuje to nejnovější průzkum CVVM, podle něhož stoupla podpora hnutí ANO až na 33 procent. „Vysvětlení je asi velmi jednoduché. Nespokojenost s vládami už od roku 1990 je tak veliká, že jsme si to nechtěli dlouho přiznat. Když Marek Benda litoval, že jsou jeho tři bývalí kolegové ve vazbě, a domníval se, že se mu hroutí svět, nevěřil, že statisíce lidí v zemi na takový okamžik čekalo. A když to nešlo před dvěma, třemi lety, snad to půjde s Babišem. A nepůjde-li to s Babišem, bude to muset jít bez něho. A argumentace pana Kalouska může být dokonce i pravda pravdoucí, ale jen proto, že je Kalouskova, už jí nikdo nevěří,“ tvrdí pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Zbořil.

Bojující strany si minskou dohodu II vyložily jako přestávku k přezbrojení

Pozornost se už zase začíná přesouvat k Ukrajině, protože obě strany konfliktu dávají najevo, že už se nebudou řídit druhou minskou dohodou. Tamní parlament schválil novelu zákona o zvláštním statusu území ovládaném separatisty, jejichž samosprávu však podmínil komunálními volbami, které se musí konat podle ukrajinského práva. Poslanci zároveň přijali usnesení, v němž samozvané povstalecké republiky označili za dočasně okupovaná území. Podle separatistů jde o porušení minských dohod, takže se jimi už necítí být vázáni. Podobně o nich mluví i ukrajinský prezident Petro Porošenko, zatímco hlavní architektka dohod, německá kancléřka Angela Merkelová, apeluje na jejich dodržování. I tak ale nelze vyloučit obnovení bojů.

„Zdá se, že bojující strany za velkého přispění amerických jestřábů si vyložily minskou dohodu II jen jako přestávku vhodnou k přezbrojení. Atmosféra jejich jednání i dohadování se o kontrole plnění smluv byla vždy špatná. A i když nevíme, co se děje za zavřenými dveřmi, slyšíme, jak zejména kyjevští politici mluví. Jak chtějí dohodnout mír s ´bastardy´, ´teroristy´ a ´zločinci´, jak své protějšky nazývají. Zdá se, že zase nastává doba, kdy Ukrajinci budou zabíjet Ukrajince a kdy zemi budou spravovat lidé, o kterých už dnes ani nikdo neví, odkud mají svůj občanský průkaz. A protože agresoři na Rusi vždy útočili na jaře, bude to rozhodně napínavé. Ale obávám se, že u toho budeme tak blízko, jak si nepředstavovali ani čeští zpravodajové a komentátoři,“ přiznává Zdeněk Zbořil.

Nebezpečí nukleární války není ani teď zcela odvráceno

Novou vlnu nevole ze strany Západu si Rusko vysloužilo kvůli výrokům svých představitelů o jaderných zbraních. Nejprve prezident Vladimir Putin v televizním filmu „Krym. Cesta do vlasti“ přiznal, že nevěděl, jak na anexi Krymu zareaguje Západ, a proto byl připraven uvést do pohotovosti jaderné zbraně. A pár dnů na to ruský velvyslanec v Dánsku Michail Vanin varoval, aby si Dánové uvědomili důsledky toho, když se zapojí do protiraketové obrany vedené Spojenými státy. „Pokud se to stane, dánské válečné lodě se stanou terčem ruských jaderných střel,“ dodal. Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová proto vyzvala Sobotkovu vládu, aby na tyto výhrůžky našemu aliančnímu partnerovi bezodkladně zareagovala.

„Víme, že paní Tymošenková apelovala na Spojené státy ještě ze Spolkové republiky Německo, aby ´sežehly Moskaly´. Podobně mluvil pan Jaceňuk a mezi agresivními dobrovolníky se o použití nukleárních zbraní z arzenálů společně kontrolovaných Ruskou federací a USA mluvilo také velmi často. Zřejmě stál svět na hranici nukleární války – omezené nebo neomezené – blíže, než jsme si dosud mysleli. A zdá se, že nebezpečí ani teď není zcela odvráceno. Mimo jiné i proto, že dánská protiraketová obrana je umístěna na lodích, které se mohou přiblížit až k ruské námořní základně v Kaliningradu a také k Sankt-Petěrburgu. Ať tedy k této situaci zaujme jednoznačné stanovisko paní Němcová a neobtěžuje vládu svými dětskými nápady,“ doporučuje politolog.

Bizarní nápady od političky, která si stále myslí, že měla být hlavou státu

A Miroslava Němcová Sobotkův kabinet také vyzvala, aby neproplácel cestu prezidenta Miloše Zemana do Moskvy na oslavy dne vítězství nad nacismem. Vládní KDU-ČSL se na prezidenta obrátila s tím, aby návštěvu Moskvy ještě zvážil. „Paní Němcová v poslední době přímo oplývá bizarními nápady. Asi si stále ještě myslí, že ona by měla být hlavou státu. Něco jiného je žádat prezidenta, aby svou cestu do Moskvy ´uvážil´, to je politický krok, a něco jiného hrozit prezidentovi, že když neposlechne paní Němcovou, že bude muset letět do Moskvy ´za své´. Ještě před několika lety bych řekl, že to Poslanecké sněmovně tak dlouho sloužící dámy není hodno, ale dnes jí tu ostudu, kterou si za svůj nápad vysloužila, docela přeji,“ dodává pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Zbořil.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jiří Hroník
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Protest! Trest za pravdu v ČR, píše Ben Kuras. A nemůže mlčet

14:11 Protest! Trest za pravdu v ČR, píše Ben Kuras. A nemůže mlčet

OBZOR BENJAMINA KURASE Boj s islámem se v Evropě vede od 7. století a neustále se vyhrocuje, píše pu…